Europos Judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“ vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas“Spausdinti šį įrašą

Rugsėjo 16-20 dienomis visa Lietuva šventė 2019 m. Europos judumo savaitę „Žingsniuokime kartu“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų įstaigos bendruomenė. Rugsėjo 16 dieną, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Gileta Neimonienė ir Virginija Pažėrienė visą bendruomenę pakvietė į rytinę mankštą – tai „JUDUMO SAVAITĖS“ renginių startas vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas“.

Antra Judumo savaitės diena ragino palikti automobilį namuose, tai puiki proga atsisakyti važiavimo automobiliu ir pasirinkti mažiau teršiantį transportą ar keliavimą pėsčiomis, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Dalia Brazaitienė, Rūta Strolienė sukvietė visus darželio kiemelyje linksmai mankštintis, laisvai judėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėsčiomis laikantis saugaus eismo taisyklių.

Rugsėjo 18 dieną – žaidimų diena, kurią organizavo darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos Liucija Kildušienė, Vilma Vaikšnorienė. Smagiai pasimankštinę ir energingai nusiteikę vaikai žaidė lauko aikštelėse, išbandė savo jėgas, vikrumą, greitumą, ištvermę ir patyrė judėjimo džiaugsmą. Mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Nors saulutė ir pašykštėjo spindulių, bet visų nuotaika buvo puiki, nes įdomūs žaidimai, estafetės skatino fizinį aktyvumą.

Rugsėjo 19 dieną judrią veiklą  ir vėl organizavome lauke. Rytmetys prasidėjo ėjimu aplink darželį ir visuotine mankšta, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Edita Kuralavičienė ir Aldona Bielskuvienė. Ir maži ir dideli dalyvavo linksmose estafetėse. O patys didžiausi žaidė futbolą. Vaikams netrūko azarto, gerų emocijų ir noro pirmauti.

Penktadienį (rugsėjo 20 diena) – ŽYGIO DIENA. Visi svarstėme, kur keliausime? Patys mažiausi žingsniavo apie darželį, stebėjo pasikeitusią gamtą. Be abejo atliko mankštą, ėjo kliūčių ruožą, žaidė judriuosius žaidimus.
„Jūreivėlių“ grupės vaikai vaikštinėjo Pašešupio parko takeliais, grožėjosi auksiniu rudeniu. Pakeliui į darželį sutiko plaukiojančias antis, kurias mūsų mažieji turistai noriai stebėjo.
„Bitučių“ grupės vaikai keliavo į „Šaltinio“ progimnazijos stadioną, aplankė ir progimnaziją.
„Varpelių“ grupių vaikučiai ėjo į žygį parke. Smagiai pasportavę, vaikai ilsėjosi bei užkandžiavo.
„Grybukų“ grupės vaikai keliavo į „Pegaso“ knygyną. Knygyno darbuotojos supažindino su knygų įvairove, kaip jos pasiekia skaitytoją, atliko smagius ekspermentus.
Nuvargę, bet pilni įspūdžių grįžo į darželį.

Žygio diena užbaigėme Europos Judumo savaitę.

 

2019. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis "Nykštukas". SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
RSS, RSS FEED,