Lapkričio 30 d. Šv. Martyno diena, „Saulės grįžtuvių laukimo diena“
Spausdinti šį įrašą

Lapkričio 30 d. Šv. Martyno diena, „Saulės grįžtuvių laukimo diena“. Vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Dalytė Luckuvienė visą įstaigos bendruomenę sukvietė į Kalėdinės eglutės įžiebimą, kad šią nuostabią akimirką visi pabūtume kartu prie gražaus kalėdinio medžio.

Visi rinkosi nešini žibintais, stebuklo laukiantys vaikai ir gerai nusiteikę tėveliai, seneliai, darbuotojai.

Eglutės įžiebimo ceremonija ir šventinis koncertas prasidėjo direktorės sveikinimu, ji linkėjo – „Dovanokime vieni kitiems šypsenas, dalinkimės gerumu, darykime gražius ir malonius darbus. Gražių artėjančių švenčių!“. Ir pakvietė pažiūrėti šešėlių spektaklio „Saulė ir mėnulis“, kurį suvaidino pedagogės Virginija Pajaujienė, Dalia Brazaitienė, Ina Žalnierukynaitė.

Visus nudžiugino ir gerą nuotaiką  susirinkusiesiems dovanojo atvykęs Kalėdų Senelis, kuriam palietus rankose laikomą lempą,  buvo įžiebta Kalėdų eglutė. Jam buvo perduoti laiškai, kuriuos visą savaitę „rašė“ vaikai. O jis neliko skolingas visus vaikus vaišino mandarinais. Iš dangaus krito ne tik pirmasis sniegas, bet ir balti balionai.

Eglutė jau graži ir tviskanti, nes ji papuošta žaisliukais, kuriuos kūrė ir gamino vaikučiai drauge su tėveliais ir auklėtojomis.

Po šventės visame mikrorajone pasklido žibintų švieselės. Visi pažadėjo, kad nuo žibinto ugnelės  namuose uždegs advento vainiko pirmąją žvakutę. Lauksime švenčių, svajonių …

 

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena
Spausdinti šį įrašą

Šiais metais siūlomas tolerancijos paminėjimo simbolis – rankos. Nors mūsų rankos skirtingos, priglauskime, apkabinkime, paguoskime, darykime gerus darbus.

Visą savaitę mūsų darželinukai piešė, karpė, klijavo rankeles ir darė iš jų saulutes, paukštelius, drugelius ir kitus darbelius.

Auklėtojos Virginija Pažėrienė ir Gitana Kazakevičienė pakvietė į salę ,,Jūreivėlių“, ,,Paukštelių“, ,,Ežiukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikučius paminėti Tolerancijos dieną. Draugiškumo, vienas kito palaikymo ir supratimo mokėsi žiūrėdami jausmingą filmuką ‚,Pilkakaklė“, žaisdami estafetes poroje su draugais, spalvindami nuotaikingus paveikslėlius.

 

Ožio diena – ganiavos pabaigtuvės
Spausdinti šį įrašą

Senovėje lietuviai lapkričio dvyliktą dieną švęsdavo Ožio šventę, skirtą pakviesti žiemai. Kad greičiau pasnigtų, piemenys aplink beržą tris kartus apvesdavo baltą ožką. Baltas beržas ir balta ožka simbolizavo sniegą. Mažiausią piemenuką kartais užsodindavo ant ožkos raitą. Išlikę žinių, kad šią dieną piemenukai žaisdavo žaidimą „oželį“ – prie galvos pridėję pirštus „baidydavosi“, erzindavo vienas kitą. Ožiai buvo papuošiami kaip karaliai, su karūnomis, vaišinosi kopūstais ir morkomis. Šią dieną dieną lauke ant laužo piemenukai paskutinį kartą kepdavo savo skanėstą – kiaušinienę iš dvylikos kiaušinių.

„Grybukų“ grupės vaikučiai su auklėtojomis Lina Sinkevičiene, Virginija Pažėriene bei meninio ugdymo pedagoge Vilija Černiauskiene sukvietė tėvelius, senelius į „Suvalkietišką stubą“ švęsti „Ožio dieną – ganiavos pabaigtuves“. Vaikai šoko, dainavo. Mūsų vakaras visus nukėlė į tą laikmetį, kai piemenėliai laukuose  ganė gyvulius, žaidė, pokštavo ir laukė pirmojo sniego, kuris pranašavo ganiavos bei piemenėlių vargų  pabaigą.

Šventės pabaigoje visi vaišinosi kiaušiniene.

Ruošdamos šią šventę siekėme atgaivinti vieną iš senųjų lietuvių tautos tradicijų ir supažindinti vaikučius ir jų tėvelius. puoselėjamos tautinės tradicijos, vaikai supažindinami su liaudies papročiais.

 

ADVENTINĖ VAKARONĖ „NUPINSIM ADVENTO VAINIKĄ“
Spausdinti šį įrašą

Laukdami Šv. Kalėdų, gruodžio 12 d., “Ežiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis bei meninio ugdymo pedagoge Vilija Černiauskiene susirinko į Suvalkietišką stubą nusipinti advento vainiką, uždegti žvakutes.  Pedagogės Angelė Blaškevičienė, Virginija Pažėrienė norėdamos, kad vaikai geriau pajustų ir suprastų advento prasmę, pasakojo apie advento papročius bei tradicijas. Vaikams priminė, kad adventas baigiasi Kūčių vakaru, kada šeima susėda prie balta staltiese padengto stalo. Vakarodami vaikai pradžiugino tėvelius dainuodami daineles, giedodami kalėdinę giesmelę, deklamuodami eilėraštukus, Drauge su tėveliais žaidė žaidimus.

Vakaronės tikslas  buvo suartinti visus, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų.

 

Kalendorius

2017 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa   Sau »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Paieška

Paskutinės naujienos

2017. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis "Nykštukas". SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,