„Sūduvos kraitė 2017“
Spausdinti šį įrašą

Spalio 7 dieną iš pat ryto skubėjome į tradicinę „Sūduvos kraitę 2017“. Vaikų lopšelio– darželio „Nykštukas“ bendruomenė pristatė  kompoziciją „Tautinė juosta“, kuri skirta Lietuvos 100-mečiui. Buvo sukurta dvylika juostų iš rudens gėrybių ir gėlių.  Šventėje dalyvavo ir mūsų mažieji dainininkai. Juos į šventę atlydėjo ne tik tėveliai, bet ir jų seneliai. Meninio ugdymo pedagogė Vilija Černiauskienė su „Saulučių“ grupės ugdytiniais (auklėtojos Rima Sinkevičienė, Aldona Pauliukonienė) parengė muzikinę kompoziciją „Šviečia saulytė“ (muzika ir žodžiai Gražinos Stričkienės).

Parodos lankytojai džiaugėsi ir grožėjosi orginaliomis juostomis.

 

Šv. Mykolas vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas“
Spausdinti šį įrašą

Rugsėjo 29 d. direktorė Dalytė ir šventinio bulviakasio organizatorės Vilija, Angelė ir Virginija pakvietė švęsti ne tik  “Bulviakasį”, bet ir  „Keturių vėjų dieną – Mykolines“. Nuo seno Mykolinės lietuviams buvusi didelė ir svarbi rudens šventė – iki jos visi stengdavosi baigti visus darbus, nuimti derlių.

Šventės metu vaikai žaidė žaidimus, dainavo dainas, nustatė vėjo kryptį. Be to, per Mykolines žmonės spėdavę būsimus orus: jei pučia vakarų vėjas, lauk permainingos žiemos, jei pietų vėjas – ir diena bus giedra, žiemą daug snigs, o pavasaris bus šaltas.

Visi drauge ėjo į bulviakasį nešini pintinėmis, kibirėliais. „Nukasus“ bulves ir supylus į maišus, o maišus sustačius į vežimą jos  buvo nuvežtos į virtuvę. Virėjos neliko skolingos. Visus vaišino keptomis bulvėmis, kurios buvo pagardintos sviesteliu, tai tiesiog palaima!

Organizuojant Mykolines, buvo siekiama pažinti ir perimti tautos kultūrą, papročius ir tradicijas, supažindinti vaikus su Mykolinių tradicijomis ir papročiais, mokyti žaisti žaidimus, šokti ratelius, tinkančius šiai šventei, bei supažindinti su tradiciniais šios šventės valgiais.

 

Solidarumo bėgimas
Spausdinti šį įrašą

Jau ketvirti metai organizacija „Gelbėkim vaikus“ organizuoja Solidarumo bėgimą. Į šį bėgimą jungiasi šimtai Lietuvos mokyklų ir darželių, o solidarumo kilometrus bėga dešimtys tūkstančių Lietuvos vaikų. Bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Solidarumo bėgimo tikslai yra ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, taip pat padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.

Rugsėjo 27 d. 10.30 val. visi skubėjo į darželio kiemelį, nes šiais metais bėgti užsiregistravo ir mūsų lopšelio – darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Prieš bėgimą visi drauge, vadovaujami auklėtojos Virginijos Pažėrienės  darė mankštą, o po jos kartu bėgo…

AČIŪ VISIEMS: vaikučių tėveliams, pedagogams už paaukotas lėšas, mūsų pastangų dėka bus suteikta pagalba Zambijos vaikams.

Lėšos už Solidarumo bėgimo organizavimą bus perduotos atsakingam pedagogui, o šis paramą perduos organizacijai ,,Gelbėkit vaikus“ per artimiausią Lietuvos pašto skyrių.

 

Šokis Taikai
Spausdinti šį įrašą

Rugsėjo 21 dieną, 12.00 val. „Paukštelių“ ir „Jūreivėlių“ grupių ugdytiniai (pedagogės Edita Kuralavičienė, Gitana Kazakevičienė, Virginija Slidžiauskienė, meninio ugdymo pedagogė Vilija Černiauskienė) nešini baltais paukščiais rinkosi švęsti Tarptautinę Taikos dieną. Asociacija „Gyvoji planeta“ šiemet pakvietė Lietuvą švęsti Tarptautinę taikos dieną per bendrą Taikos šokį Žemei bei meditaciją už taiką. Tądien visame pasaulyje vyko renginiai, skirti taikai, kuriuos inicijavo ir registravo tarptautiniai taikos judėjimai – „Unify“ (http://peace.unify.org/), „Global peace alliance“ (http://peacealways.org/). Šokio idėja buvo žinia, kuri nuvilnijo per visą pasaulį: „Tebūnie Žemėje taika, dora, sąmoningumas!“

 

Kalendorius

2017 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Paieška

Paskutinės naujienos

2017. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis "Nykštukas". SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,
SERP, Keyword Rank, RSS, RSS FEED,